Ana içeriğe atla

Öğrenci Kartları

GENEL BİLGİLER  

T.C. öğrencilere kimlik kartları üniversiteye kayıtlarından sonra verilir ve bu kimlikler öğrenci programa kayıtlı olduğu sürece geçerlidir. Kimliklerin kullanıma açılabilmesi için öğrencilerin aşağıda adresi verilen bağlantıda yer alan işlemleri ( şifre tanımlama işlemi) tamamlamaları gerekir. 

 https://www.denizbank.com/acikdeniz/sms-ile-kredi-karti-sifresi/

Kimlik kartları üniversiteye girişte turnikelerden geçiş için zorunludur.Hazırlanan kimlik kartları alınmadığı takdirde derslerin başlama tarihinden itibaren bir ay bitiminde imha edilmektedir.İkinci kimlik başvurusu ücrete tabidir.

Kimlik kartları ücretsizdir. Ancak kullanım hatasından kaynaklanan nedenlerle ve öğrencinin kimlik kartının kaybı nedeniyle yenilenmesi durumunda ücret ödenmesi gerekir. Öğrencinin kimlik kartını kaybettiğine dair polis, güvenlik görevlileri ya da ilgili diğer bir resmi birim tarafından tutanak tutulması halinde, öğrenci bu tutanakla ücret ödemeden yeni kart başvurusu yapabilir.

Kimlik ücretinin ödenmesi gereken durumlar için ödenecek ücret aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. Dekont üzerinde mutlaka öğrenci numarası ve ad-soyad bulunmalıdır.

https://afa.tedu.edu.tr/ogrencilerden-bazi-hizmetler-karsiligi-alinan-ucretler

KİMLİK KARTININ KAYBEDİLMESİ

Kampus içinde kaybedilen edilen kimlik kartları Güvenlik Biriminden veya Öğrenci İşleri Müdürlüğünden sorulmalıdır.

Denizbank’a ait 444 0 800 numara aranarak kart iptal işlemi gerçekleştirilmelidir.

Kartın iptal işlemi gerçekleştirildikten sonra Mali İşler Müdürlüğü birimine gidilerek yeni kart için gerekli olan ücret ödemesi yapıldıktan sonra ilgili birimden alacağı dekont ile Öğrenci İşleri Müdürlüğüne başvurur, yeni kimlik kartının talep işlemi gerçekleşir.

Kimlik kartının kaybedilmesi veya çalınması durumunda yapılan resmi işlemlerin belgelerinin (karakol tutanağı vb.) saklanması Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından önerilmektedir.

KİMLİK KARTININ KULLANIMA KAPATILMASI

Kendi isteğiyle kayıt sildirme, yatay geçiş, kayıtsız kalma gibi nedenlerle Üniversite ile ilişiği kesilen öğrenciler  kimliklerini Öğrenci İşleri Müdürlüğüne teslim ederler.Mezunların kimlik kartları geri alınmaz ancak hesapları kullanıma kapatılır.

KİMLİK KARTI İLE İLGİLİ OLARAK YAPILMAMASI GEREKENLER

  • Elektronik cüzdan özelliği taşıdığından rehin olarak bırakılmamalıdır.
  • Kimlik kartı başkalarına verilmemelidir.
  • Bu davranış OKULDAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI öngörülen ciddi bir disiplin suçudur

TEDUCARD'a ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.