Ana içeriğe atla

Misyon ve Vizyon

MİSYON

TED Üniversitesi öğrencilerinin öğrenim süresi boyunca yasa ve mevzuatlar çerçevesinde,  öğrencilikle ilgili  işlemlerini  eksiksiz ve  en kısa sürede yapmak, bu işlemleri yaparken eğitim birimleri ile eşgüdüm sağlayarak eğitim süreçlerinin sağlıklı yürütülmesini sağlamaktır.

VİZYON

Ulusal ve uluslararası standartlarda öğrencilerimize güler yüzlü ve kaliteli, işinde uzman, yenilikçi elemanlarla daha çok teknolojik imkânları kullanarak hızlı, nitelikli ve beklentileri üst düzeyde karşılayan hizmet vermektir.

ÖĞRENCİ İŞLERİNİN GÖREV ve SORUMLULUKLARI

  • 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve buna bağlı olarak düzenlenen TED Üniversitesi Lisans Yönetmeliğine göre ; TED Üniversitesi öğrencilerinin kesin kayıtlarından mezuniyetlerine kadar olan işlemlerini Kanun ve Yönetmelikler çerçevesinde doğru,güvenilir ve eksiksiz olarak yapmak.
  • Evrensel hukuk ilkelerine uymak ,çevreye ve insan haklarına saygılı çağdaş bir birim olmak,etik değerlere bağlı kalmak,teknolojik gelişmeleri izlemek,hizmet kalitesi yönünden tüm öğrencilerimize hızlı ve eşit hizmet vermek ,yönetmelik ,yönerge ve uygulama esasları açısından rehberlik etmek.
  • Eğitim birimlerimizdeki eğitim öğretim sürecinin düzenli yürütülmesini sağlamak.
  • Öğrencilerimize,mezunlarımıza ,öğretim elamanlarımıza ve diğer tüm özel ve tüzel kuruluşlara bilgi ve belge hizmetini hızlı ve eksiksiz olarak verebilmektir.