Ana içeriğe atla

Mezuniyet İşlemleri

Lisans programları ile tezsiz yüksek lisans programlarında mezuniyet tarihi ilgili yarıyıl notlarının ilan tarihi, tezli yüksek lisans programları ile doktora programlarında ise tez sınavı jüri tarihidir.

Mezuniyet tarihinden sonra öğrenci belgesi verilmez.

  • Mezuniyet koşullarını sağlayan öğrencilerin diplomalarını alabilmeleri için üniversiteye karşı yükümlülüklerinin (öğrenim ücreti, kütüphane, yurt vb.) bulunmaması gerekir.

Öğrenciler varsa öğrenim ücreti borç bilgilerini öğrenci portali üzerinden “Account Balance” uygulaması aracılığı ile kütüphane borçlarını Kütüphane Otomasyon Sistemi üzerinden ve yurt borç bilgilerini de Yurt Müdürlüğü’nden öğreneceklerdir. Borç bilgisi mevcut ise ilgili birime giderek borcunu ödeyecek ve sistemdeki borç bilgisini sildirecektir.

  • Gerektiğinde mezunlara ulaşılabilmesi açısından iletişim bilgilerinin (adres, telefon) güncel olması önemlidir. İletişim bilgisini güncellemek isteyen öğrenciler, MyTedu Portalden “Student Services” başlığı altında yer alan “My Profile” uygulamasına girip “Communication Data” tabından değişiklik yapabilirler.
  • Mezun çıkış anketi için tıklayınız. (Anket 01 Şubat 2024 - 23 Şubat 2024 tarihleri arasında açık olacaktır.)

Uluslararası öğrenciler için;

a) Üniversiteye kayıt aşamasında Lise Denklik Belgesini Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne teslim etmeyen öğrencilerin mezuniyet işlemlerinin tamamlanması için denklik belgesini teslim etmeleri gerekmektedir.

b) Uyruğundan biri T.C. olan çift uyruklu ve mavi kart sahibi olan öğrenciler hariç, Türkiye Mezunları Bilgi Formu’nun da doldurulması gerekmektedir.

  • Mezuniyet koşulunu sağlamak için Türkiye Mezunları Portalı üzerinden üyelik oluşturarak formu doldurmak zorundadır. 
  • Forma ulaşırken uygulanacak adımlar için tıklayınız. Form için tıklayınız.
  • Formu doldurup oim@tedu.edu.tr adresine iletilmesi beklenmektedir.

Aksi halde mezuniyet aşamasında mezuniyet işlemlerini tamamlanmayacaktır, diplomalarınız verilmeyecektir.

Mezuniyet